V torek, 23. junija, je v Vojašnico generala Maistra v Mariboru prispel zadnji konvoj pripadnikov Vojaško zdravstvene enote, ki so sodelovali na vaji. S tem se je tudi za pripadnike Slovenske vojske zaključila največja vaja zdravstvenih sil Nata na kateri je sodelovalo več kot 2000 vojakov in 1500 civilnih pripadnikov. Zmogljivost je dosegla zastavljene cilje ter nakazala smernice razvoja zdravstvenih zmogljivosti članic Nata v prihodnje. Odpornost, preživetja ter vzdržnosti so pogoji za uspešno zagotavljanje zdravstvene oskrbe od bojišča do okrevanja poškodovanih in obolelih v spopadih. Obsežnost sodelovanja pripadnikov Slovenske vojske na vseh nivojih načrtovanja, vodenja, spremljanja, ocenjevanja in zagotavljanja oskrbe na prvem nivoju vodstvu vaje ni ostalo neopaženo. Slovenskemu kontingentu so bile s strani vodstva vaje izrečene pohvale. Izkušnje in nova znanja bodo prenesena na jesensko vajo Zdravstveni ščit 2026.
Mednarodno vojaško vajo Vigorous Warrior 2026 je v sodelovanju z Ministrstvom za obrambo Republike Estonije organiziral NATO Center odličnosti vojaške medicine iz Budimpešte. Vaja, ki je organizirana vsako drugo leto, je namenjena usposabljanju zdravstvenih enot.





