Preskoči na glavno vsebino

Mednarodna delavnica v sklopu jezikovne platforme Pobude za obrambno sodelovanje

Od 15. do 19. junija je v Poljčah potekala mednarodna testna delavnica, ki jo je organizirala Šola za tuje jezike Slovenske vojske. Delavnice so se v živo ali pa na daljavo udeležili strokovnjaki za jezikovno testiranje po merilih SVS STANAG 6001 iz vseh šestih držav članic Pobude za obrambno sodelovanje držav Srednje Evrope (angl. Central European Defence Cooperation, CEDC).

Glavni cilj dogodka je bil identifikacija podobnosti in razlik v testiranju angleščine po Nato standardih. Jezikovno testiranje je nacionalna pristojnost držav članic Nata, znanje angleškega jezika pa eden izmed ključnih pogojev interoperabilnosti zavezniških in partnerskih oboroženih sil.   

Tabela primerljivosti testiranja angleščine po merilih STANAG 6001 Hrvaške, Češke, Madžarske Slovaške, Slovenije in Avstrije je dostopna je preko povezave dostopna vsem. Poznavanje podobnosti in razlik bi državam lahko omogočilo sodelovanje pri razvoju oziroma izmenjavi testov, testerjev ter informacijske tehnologije.

Testna delavnica je eden od pomembnejših dogodkov Jezikovne platforme, ki deluje v sklopu CEDC in katere predsedovanje je Šola za tuje jezike prevzela 1. januarja 2026. Jezikovna platforma CEDC spodbuja skupno razumevanje jezikovne politike ter krepi in poglablja večstransko sodelovanje na področju jezikov.

Za slepe in slabovidne(CTRL+F2)
barva kontrasta
velikost besedila
označitev vsebine
povečava

Hvala za vaš odziv

Zahvaljujemo se vam, da nam s svojim odzivom pomagate izboljšati vsebine portala Slovenska Vojska.

Pomagajte nam izboljšati spletišče
Ste našli informacije, ki ste jih iskali?
Da Ne