V 18. bataljonu za jedrsko, radiološko, kemično in biološko obrambo se je v ponedeljek, 19. januarja začelo usposabljanje novih pripadnic in pripadnikov za pridobitev specialistične vojaške evidenčne dolžnosti vojak dekontaminator. Usposabljanja se je udeležilo devet pripadnikov julijske in oktobrske generacije temeljnega vojaško strokovnega usposabljanja in pripadnik decembrske generacije dopolnilnega vojaško-strokovnega izobraževanja in usposabljanja.

Udeležencem so ob začetku usposabljanja v Vojašnici Franca Rozmana Staneta v Celju predstavili učni načrt pridobivanja znanja za opravljanje začetnih dolžnosti v oddelku za dekontaminacijo.
Po zaključku usposabljanja, potem ko bodo uspešno opravili vse obveznosti, bodo pridobili naziv vojak specialist dekontaminator ter delo nadaljevali v podenotah 18. BJRKBO.


