Preskoči na glavno vsebino

Novi podčastniki pehote odhajajo na opravljanje nalog v enote

S slovesnim postrojem v Vojašnici Franca Rozmana Staneta, se je v petek, 7. aprila, po napornih štirinajstih tednih, zaključila specializacija podčastnikov pehote za pridobitev VED A31101 - podčastnik pehote.

Na usposabljanju in pridobivanju VED je sodelovalo sedemnajst podčastnikov, ki bodo že naslednji teden razporejeni na prve poveljniške dolžnosti, poveljnike oddelkov, v različne enote Slovenske vojske.

Vsi so usposabljanje uspešno zaključili, najbolj pa so se izkazali:

  1. vodnik Tilen MRAVLJE
  2. vodnik Nejc MAKAROVIČ
  3. vodnik Dejan PEJIĆ

Nosilec vedovnega usposabljanja je bil 20. pehotni polk. Skozi usposabljanje so novi podčastniki pehote po programu specialističnega vojaškega izobraževanja in usposabljanja za podčastnike za VED A31101 usvojili specialistična znanja iz predmetov oborožitev s poukom streljanja, taktika pehote, osnove poznavanja in vzdrževanja kolesnih oklepnih vozil pehote ter zvez in informacijske tehnologije. Usposabljanja so potekala v celjski vojašnici in na vojaških streliščih in vadiščih po Sloveniji.

Fotografije: pdes. Jure Sonjak

Za slepe in slabovidne(CTRL+F2)
barva kontrasta
velikost besedila
označitev vsebine
povečava

Hvala za vaš odziv

Zahvaljujemo se vam, da nam s svojim odzivom pomagate izboljšati vsebine portala Slovenska Vojska.

Pomagajte nam izboljšati spletišče
Ste našli informacije, ki ste jih iskali?
Da Ne