Skip to main content

Na območju Bohinjske Bele poteka letošnji vojaški tabor

Na lokacijah na območju Bohinjske Bele poteka Vojaški tabor 2025, ki se ga udeležuje približno 140 polnoletnih dijakinj in dijakov iz več kot 40 srednjih šol ter študentk in študentov iz več kot 30 fakultet. Na 14-dnevnem taboru, ki se je začel v ponedeljek, 14. julija, jih bodo vojaški inštruktorji Šole za podčastnike ob pomoči ostalih enot Slovenske vojske seznanili z vojaškim življenjem, poseben poudarek pa bo namenjen usposabljanju v terenskih razmerah.

Letošnji vojaški tabor se odvija v dveh fazah. Prva faza, ki traja od 14. do 20. julija, predstavlja uvod in splošno seznanitev z delom Slovenske vojske na ravni učne enote v Vojašnici Boštjana Kekca na Bohinjski Beli in v njeni okolici. Udeleženci bodo v tem času spoznali različne individualne veščine, se preizkusili v plezanju v plezalni steni ter streljanju z avtomatsko puško F2000S.

V drugi fazi, ki traja od 21. do 27. julija, bodo na vadišču Mačkovec urili taktične postopke. Izvedli bodo zaključno vajo, ki bo med drugim vključevala postopke vojaka na bojišču, premagovanje taktične steze, preživetje v naravi, premagovanje vodnih ovir in usposabljanje z bojnimi vozili.

Vojaški tabor, ki nekaterim udeležencem omogoča tudi opravljanje delovne prakse, nudi edinstveno priložnost, da mladi iz prve roke spoznajo življenje in delo v Slovenski vojski. Obenem pridobijo veščine timskega dela, samodiscipline in odgovornosti. Mnogi udeleženci prav skozi to izkušnjo lažje sprejmejo odločitev o nadaljnji poklicni poti, tudi v  Slovenski vojski.

Fotografije: Zvone Vrankar, Petra Drame

Za slepe in slabovidne(CTRL+F2)
barva kontrasta
velikost besedila
označitev vsebine
povečava