F: +386 (0)1 471 16 50
  E: glavna.pisarna.gssv(at)mors.si

Sporočilo

21.10.2019

Zlata in srebrna medalja za slovenski vojaški judoistki na 7. svetovnem vojaškem prvenstvu na Kitajskem

Judoistki Klara Apotekar in Ana Velenšek sta v kategoriji do 70 kg in 70+ osvojili zlato in srebrno medaljo za Slovensko vojsko na Svetovnem vojaškem prvenstvu na Kitajskem, ki se odvija med 15. in 29. oktobrom. Na posamičnem delu tekmovanja v judu sta v svojih  kategorijah zmagali v vseh borbah, le od Velenškove je bila v finalu  boljša 130 kilogramska Kitajka Wang. Klara je bila nepremagljiva in osvojila prvo zlato medaljo za Slovenijo na igrah.

Maruša Štangar je v kategoriji do 48 kg osvojila 5. mesto. Plavalka Tjaša Oder je v prvi disciplini na 400 metrov prosto osvojila 5. mesto. V prihodnjih dneh jo čaka nastop še v njenih paradnih disciplinah na 800 in 1500 metrov prosto.

Slovenija je v igri za medaljo tudi v padalstvu, kjer je ekipa Slovenske vojske do sedaj opravila tri skoke, do konca tekmovanja pa jih čakaj še sedem serij skokov. Tekmovalka v orientaciji Mojca Flerin-Drevenšek je nastopila odlično in med 63 tekmovalkami zasedla solidno 22. mesto na krajši preizkušnji.

Predstavitev reprezentance Slovenske vojske pred odhodom na 7. svetovne vojaške igre