Republika Slovenija
  Ministrstvo za obrambo
  Generalštab Slovenske vojske
  Vojkova cesta 55
  1000 Ljubljana
  T: +386 (0)1 471 22 11
  F: +386 (0)1 471 16 50
  E: glavna.pisarna.gssv(at)mors.si

Sporočilo

14.04.2017

Zadnja tekma prvega kroga tekmovanja z vojaško puško M 48 na območju Zahod (Crngrob) – območje Kranj

V soboto, 8. aprila, je bilo v organizaciji pripadnikov 132. GORP 1. brigade Slovenske vojske izvedena četrta tekma na prvi ravni z vojaško puško M 48 na strelišču Crngrob. Na tekmovanje za člane organizacij in društev s katerimi ima Slovenska vojska sklenjene pogodbe o sodelovanju ter za vse zainteresirane državljane Republike Slovenije, ki so se lahko prijavili prek navedenih organizacij in društev, se je prijavilo 82 ekip oziroma 246 tekmovalcev – območje Kranj. Pet najboljših ekip iz območja Kranj se uvrsti v drugo raven, 22. aprila 2017, na strelišču Crngrob.

> REZULTATI EKIPNO (pdf)  in  REZULTATI POSAMIČNO (pdf)

Najboljših pet ekip z območja Kranj:
1. mesto – ekipa Društvo ostrostrelcev,
2. mesto – ekipa Odpisani,
3. mesto – ekipa Crngrob 1,
4. mesto – ekipa SD Škofja Loka,
5. mesto – ekipa Poljane.

Najboljši strelci posamično z območja Kranj:
1. mesto – Miha Marolt,
2. mesto – Peter Kovač,
3. mesto – Jurij Cigler.

Tekmovanje je bilo zaključeno do 14:00 ure, sledilo je podelitev pokalov in medalj najboljšim tekmovalcem.

Dne 22. 4. na Crngrobu - polfinale ( II. raven ). Poleg današnjih pet (območje Kranj) sodelujejo še:

  • Območje Postojna;
    1. mesto – ekipa OZSČ Ilirska Bistrica 4,
    2. mesto – ekipa OZSČ Ilirska Bistrica 1,
    3. mesto – ekipa OZSČ Koper 1,
    4. mesto – ekipa Vatreni,
    5. mesto – ekipa VSO J. Primorska 1.
  • Območje Ljubljana;
    1. mesto – ekipa SEVER - Logatec,
    2. mesto – ekipa OZSČ Ljubljana 2,
    3. mesto – ekipa SD CVVS Logatec 1,
    4. mesto – ekipa SD 1991 - Z lahkoto,
    5. mesto – ekipa SD CVVS Logatec 2.
  • Območje N. Gorica;
    1. mesto – ekipa ZSČ Nova Gorica 1,
    2. mesto – ekipa OZ VVS Ajdovščina - Vipava 5,
    3. mesto – ekipa OZ VVS Idrija - Cerkno 2,
    4. mesto – ekipa OZ VVS Ajdovščina - Vipava 6,
    5. mesto – ekipa ŠSD Burja 1.