E: glavna.pisarna.gssv(at)mors.si

Sporočilo

18.01.2010

Uspešen vikend pripadnikov Športne enote

Pretekli vikend je bil izjemno uspešen za kar nekaj pripadnikov Športne enote Slovenske vojske. Najprej je v soboto smukač Andrej Jerman potrdil dobro pripravljenost s 5. mestom v smuku svetovnega pokala v švicarskem Wengnu, od 3. mesta so ga ločile pičle 4 stotinke sekunde. Sledilo je 5. mesto smučarske tekačice Petre Majdič na tekmi svetovnega pokala na 10 kilometrov v klasični tehniki v estonskem mestecu Otepaa. Še istega dne popoldne se je na biatlonski tekmi svetovnega pokala v nemškem Ruhpoldingu izkazala Teja Gregorin, ki je na tekmi s skupinskim startom osvojila 6. mesto. Piko na i je v nedeljo dodala Petra Majdič, ki je na sprinterski tekmi osvojila še sijajno 2. mesto.

V naslednjih treh tednih športnike čakajo končne priprave za nastop na zimskih olimpijskih igrah, ki bodo na sporedu med 12. in 28. februarjem v kanadskem Vancouvru.