E: glavna.pisarna.gssv(at)mors.si

Sporočilo

14.05.2018

Tanja Žakelj svetovna vojaška prvakinja

V Kamniku je od 11. do 14. maja potekalo 30. svetovno vojaško prvenstvo v gorskem kolesarstvu. Na njem je tekmovalo 43 tekmovalcev iz Belgije, Bosne in Hercegovine, z Danskega, iz Nemčije, Francije, Latvije, z Nizozemskega, iz Ukrajine in Slovenije. V nedeljo, 13. maja, je v ženski kategoriji na zmagovalno stopničko stopila Tanja Žakelj, pripadnica Športne enote Slovenske vojske, drugo in tretje mesto sta osvojili Francozinji Sabrina Enaux  in Margot Moschetti. V moški kategoriji je zmagal Belgijec Ruben Scheire, njegov ekipni kolega Jens Schuermans je bil drugi, tretje mesto je osvojil Nemec Christian Pfäffle.

Organizator letošnjega 30. svetovnega vojaškega prvenstva v gorskem kolesarstvu je bila Slovenska vojska, ki je polnopravna članica Sveta za mednarodni vojaški šport – CISM (Conseil International du Sport Militaire) od leta 1992. CISM je bil z namenom prispevka k mednarodnemu miru ustanovljen 18. februarja 1948. V svet, ki je tudi partner Mednarodnega olimpijskega komiteja, je vključenih 136 držav sveta, katerih pripadniki varnostnih sil nastopajo v več kot 30 športnih panogah.

Fotografije: Damjan Vodenik