Republika Slovenija
  Ministrstvo za obrambo
  Generalštab Slovenske vojske
  Vojkova cesta 55
  1000 Ljubljana
  T: +386 (0)1 471 22 11
  F: +386 (0)1 471 16 50
  E: glavna.pisarna.gssv(at)mors.si

Sporočilo

15.05.2012

Slovesno v Generalštabu Slovenske vojske

V torek, 15. maja, je v Generalštabu Slovenske vojske potekala slovesnost ob počastitvi praznika slovenskih vojakov. Na slovesnosti v generalštabu sta zbrane pripadnike in pripadnice nagovorila načelnik Generalštaba Slovenske vojske brigadir Dobran Božič in minister za obrambo Aleš Hojs. V 21 letih delovanja v samostojni Sloveniji je vojska s svojo odličnostjo postala visoko cenjena tako doma kot v mednarodnem okolju; brigadir Božič je v svojem nagovoru poudaril, da je »kot vino – z leti postaja vse boljša«.

Pripadnikom generalštaba ter njegovih organizacijskih enot sta minister in načelnik podelila priznanja Ministrstva za obrambo ter vročila čine povišanim in razrede potrjenim pripadnikom in pripadnicam. Brigadir Božič je ob tem poudaril posebnost letošnjega leta za Slovensko vojsko, saj je ta s profesionalno odličnostjo in stabilnostjo prešla v novo, tretje desetletje delovanja. Hkrati s tem jo zaznamujeta 10-letnica delovanja, od prvih vidnih rezultatov ob prehodu iz naborniške v poklicno vojsko, dopolnjeno s pogodbeno rezervo ter prostovoljnim služenjem vojaškega roka, ter 15-letnica sodelovanja v mednarodnih operacijah in misijah.

Slovesnost Generalštaba Slovenske vojske je z glasbenim programom popestril pihalni kvartet Orkestra Slovenske vojske, po končani slovesnosti pa je bila v prostorih Ministrstva za obrambo odprta tudi priložnostna razstava vojaških kovancev avtorja štabnega vodnika Marka Brusa, pripadnika 1. brigade Slovenske vojske.

Prejemniki priznanj:


Bronasta plaketa Slovenske vojske:
– stotnica Marija Kreft, J-4,
– štabna vodnica Tanja Eržen, J-6,
– NVU III. r. Damjan Medvešek, ORKSV,
– poddesetnica Tanja Bregar, EPOD, in
– Sektor za gospodarjenje z nepremičninami, MORS.

Strelno orožje:
– podpolkovnik Uroš Paternus, ESD/PSSV.

Bronasta medalja vojaku SV za dosežene uspehe:
– desetnik Tomaž Šuštar, EPOD,
– vojak Zoran Adam, Garda SV, in
– vojak Tomo Lampreht, Garda SV.

Medalja NGŠSV:
– VVU XII. r. Ludvik Knafelj, J-5,
– VVU XI. r. Leon Grašič, J-4,
– VVU X. r. Dejan Brečko, ORKSV,
– VVU IX. r. Matic Nejc Kreča, ORKSV,
– VVU IX. r. Janez Žokalj, ZSK,
– štabna vodnica Tina Brajnik, J-4,
– štabni vodnik Slavko Kralj, VVIK,
– NVU I. r. Bojan Starin, ORKSV, in
– CO Mara Šabić, EPOD.

Bronasta medalja NGŠSV:
– štabna vodnica Nataša Belović, ZSK,
– štabni vodnik Tomaž Harle, KAB NGŠ,
– naddesetnik Roman Kristanc, MSSVT,
– desetnica Lidija Ignjatić, J-9, in
– CO Cvetka Perko, ZSK.

Srebrna medalja NGŠSV:
– podpolkovnik Damir Smerdelj, J-5,
– stotnik Janez Dresler, SVZ/MORS, in
– poročnik Miloš Lisičar, EPOD.

Zlata medalja NGŠSV:
– major Bensad Šiniković, KAB NGŠ.

Bronasta medalja Slovenske vojske:
– majorka Vesna Vojinović Stanković, ZSK,
– VVU X. r. Matej Kšela, ZSK,
– štabni vodnik Mark Stupar, MSSVT,
– NVU VIII. r. Robert Šinkovec, ORKSV, in
– Danijela Mišić, ZSK.

Srebrna medalja Slovenske vojske:
– kapitan fregate Gorazd Bartol, J-5,
– VVU XIII. r. Matej Jakopič, VVIK,
– major Franc Pangerc, KAB NGŠ,
– major Boris Plošinjak, MSSVT,
– major Gorazd Rolih, J-6,
– VVU XII. r. Sandi Kolbezen, J-6, in
– višji praporščak Primož Logar, KAB NGŠ.

Bronasta medalja generala Maistra: 
– podpolkovnica Dušica Bizjak, ZSK,
– major Marko Hlastec, Garda SV,
– stotnik Milko Bolko, MSSVT,
– VVU X. r. Iztok Starovasnik, J-2,
– VVU IX. r. Tatjana Polc, VERC,
– višji štabni vodnik Frenk Majcen, ZSK,
– štabni vodnik Robert Pišek, ZSK, in
– višji vodnik Simon Benčina, EPOD.

Srebrna medalja generala Maistra:
– podpolkovnik Danilo Jazbec, MSSVT,
– major Igor Franko, EPOD, in
– stotnik Mitja Čander, KAB NGŠ.

Zlata medalja generala Maistra:
– brigadirka Alenka Ermenc, vodstvo GŠSV.

Red Slovenske vojske:
– kontraadmiral Renato Petrič, vodstvo GŠSV.

Prejemnikom priznanj iz Mirnodobne strukture Slovenske vojske v tujini (MSSVT) ter pripadnikom na dolžnostih v mednarodnih operacijah in misijah so bila oz. še bodo podeljena na njihovih delovnih mestih, dve najvišji priznanji pa bosta pripadnikoma podeljeni na večerni slovesnosti Slovenske vojske v mariborskem vojaškem objektu Kadetnica.

Povišani oz. potrjeni:
– v NVU II. r.:
 Bojan Starin, ORKSV.
– v NVU IV. r.:
 Damjan Medvešek, ORKSV.
– v čin naddesetnika:
 Aleksander Rozman, EPOD, in
 Tomaž Šuštar, EPOD.
– v čin štabnega vodnika:
 Robert Gorše, EPOD,
 Kristina Krkovič, J-7,
 Aleš Matovič, EPOD,
 Simona Melavc, EPOD, in
 Aleš Štarkl, J-5.
– v čin višjega štabnega vodnika:
 Špela Klančar, KAB NGŠ, in 
Jože Novak, J-4.
– v čin praporščaka:
 Robert Baliž, J-4, in
 Frenk Majcen, ZSK.
– v VVU X. r.:
 Tomi Berlak, ORKSV, 
Jasna Fedran, ZSK,
 Dimitrij Lederer, ORKSV,
 Maja Povše, ORKSV, in 
Silvestra Sadar, VVIK.
- v čin majorja:
 Vojko Ilec, J-4.

Vsem prejemnikom priznanj ter povišanim v činu in potrjenim v razrede iskrene čestitke!