E: glavna.pisarna.gssv(at)mors.si

Sporočilo

25.09.2018

Slovenski vojaški tekači na Natovem teku

V nedeljo, 23. septembra, so se pripadniki atletske tekaške reprezentance Slovenske vojske, v sestavi nadporočnik Andraž Dobovšek, poddesetnica Bernarda Čeplak Poznič in desetnik Matevž Schaubach, udeležili tekmovanja Natov tek 2018 v Budimpešti. Teka na 10 kilometrov se je udeležilo okrog 2.000 tekačev iz 16 vojaških reprezentanc. Poddesetnica Čeplak Poznič se je v kategoriji vojska, s časom 40,51, uvrstila tik pod stopničke. Osvojila je odlično 4. mesto v zahtevni mednarodni konkurenci, v kateri je tekmovalo 138 tekačic, skupno pa osvojila 7. mesto. Desetnik Schaubach je s časom 35,16 zasedel 21. mesto med 424 pripadniki oboroženih sil in skupno 23. mesto med 1.107 udeleženci. Nadporočnik Andraž Dobovšek je s časom 36,51 v konkurenci vojska zasedel 30. oziroma skupno 37. mesto. Po tekmovalnem delu so se pripadniki atletske reprezentance Slovenske vojske sestali še s slovenskim ambasadorjem v Budimpešti Robertom Kokaljem in konzulko Natašo Bergelj.