E: glavna.pisarna.gssv(at)mors.si

Sporočilo

25.10.2019

Slovenski vojaški športniki nadaljujejo z vrhunskimi nastopi na 7. svetovnih vojaških igrah na Kitajskem

Slovenski vojaški športniki na 7. svetovnih vojaških igrah v kitajskem Wuhanu še naprej odlično nastopajo. Na atletskem stadionu z imenom Pet olimpijskih krogov je atletinja Maja Mihalinec v tekaški disciplini na 200 metrov osvojila drugo zlato medaljo za Slovenijo. Maja je odlično nastopila v vseh treh tekih in suvereno premagala vso konkurenco. V metu diska je Veronika Domjan osvojila 5. mesto, včeraj pa je plavalka Tjaša Oder v disciplini na 800 metrov osvojila 4. mesto in ostala tik pod zmagovalnim odrom. Padalska ekipa je pred zadnjim skokom še vedno v igri za bronasto medaljo, Robert Markoja pa čaka na finalni nastop v hitrem streljanju. Vodstvo delegacije je poskrbelo za majhno presenečenje za prejemnico srebrne medalje Maruše Mišmaš, ki je na prvenstvu praznovala rojstni dan. Slovenija je s sedmimi medaljami na 16. mestu po številu osvojenih medalj.