Republika Slovenija
  Ministrstvo za obrambo
  Generalštab Slovenske vojske
  Vojkova cesta 55
  1000 Ljubljana
  T: +386 (0)1 471 22 11
  F: +386 (0)1 471 16 50
  E: glavna.pisarna.gssv(at)mors.si

Sporočilo

25.04.2018

Še zadnja tekma prvega kroga tekmovanja z vojaško puško M 48 na območju Zahod (Mlake) – območje Postojna

V soboto, 21. aprila, je bilo v organizaciji pripadnikov 1. brigade Slovenske vojske, v sodelovanju s pripadniki CIMIC izvedena četrta tekma na prvi ravni z vojaško puško M 48 na strelišču Mlake. Na tekmovanje za člane organizacij in društev s katerimi ima Slovenska vojska sklenjene pogodbe o sodelovanju ter za vse zainteresirane državljane Republike Slovenije, ki so se lahko prijavili prek navedenih organizacij in društev, se je prijavilo 21 ekip oziroma 63 tekmovalcev – območje Postojna. Pet najboljših ekip iz območja Postojna se uvrsti v drugo raven, 12. maja 2018, na strelišču Crngrob.

Najboljših pet ekip z območja Postojna:
1. mesto – ekipa OZSČ IL. Bistrica 4,
2. mesto – ekipa Topolčani,
3. mesto – ekipa OZSČ Koper,
4. mesto – ekipa VSO Južna Primorska 1,
5. mesto – ekipa Čokoladno mleko.

Najboljši strelci posamično z območja Postojna:
1. mesto – Rajko Dekleva,
2. mesto – Matej Grahor,
3. mesto – Gašper Radanovič.

Tekmovanje je bilo zaključeno do 12:30 ure, sledilo je podelitev pokalov in medalj najboljšim tekmovalcem.

Dne 12. 5. na Crngrobu - polfinale ( II. raven ). Poleg današnjih pet ( območje Postojna) tekmujejo še:

Območje N. Gorica;                                                         Območje Ljubljana;
1. mesto – ekipa 3 DOBRI STRELCI,                                    1. mesto – ekipa SD 1991-Z LAHKOTO,                                           
2. mesto – ekipa ŠSD BURJA,                                             2. mesto – ekipa SD Šmartno-Litija 1,
3. mesto – ekipa ŠSD BURJA 6,                                          3. mesto – ekipa MUŠAKARJI,
4. mesto – ekipa DVSSP Tolminski puntarji 1,                      4. mesto – ekipa VOLUHARJI,
5. mesto – ekipa OZSC Nova Gorica 1.                                5. mesto – ekipa TRI-K.

Območje Kranj;
1. mesto – ekipa LD Bled 1,
2. mesto – ekipa Društvo ostrostrelcev
3. mesto – ekipa PGD Olševek 3,
4. mesto – ekipa Tomosaki,
5. mesto – ekipa AAA.