F: +386 (0)1 471 16 50
  E: glavna.pisarna.gssv(at)mors.si

Sporočilo

24.03.2010

Reprezentanca Slovenske vojske na 1. svetovnih vojaških zimskih igrah osvojila že četrto kolajno

V smučarskem središču Pila v dolini Aoste je včeraj, 23. marca, na 1. svetovnih vojaških zimskih igrah potekalo tekmovanje v slalomu. Organizatorji so podelili kolajne tudi za ekipno razvrstitev, ekipa Slovenske vojske pa je osvojila drugo mesto in Sloveniji priborila srebrno kolajno. Pripadniki reprezentance Slovenske vojske so zaostali le za domačini Italijani, na tretje mesto se je uvrstila reprezentanca Srbije. V ekipi Slovenske vojske so bili Andrej Jerman, ki je zasedel odlično 8. mesto, poleg njega pa še Danilo Klinar in Miha Vindišar, ki sta tekmovanje končala na 17. in 18. mestu. To je četrta kolajna za Slovenijo na 1. svetovnih vojaških zimskih igrah, po zlatih kolajnah Klemena Bečana in Maje Vidmar ter srebrni Martine Čufar, ki so tekmovali v športnem plezanju.

Zmagal je olimpijski prvak iz Vancouvra in član reprezentance italijanske vojske Italijan Giuliano Razzoli, poleg njega sta se na stopničke zmagovalnega odra uvrstila še Avstrijec Matthias Trippelreither in Nemec Stefan Kogler.

Pripadniki Slovenske vojske so včeraj nastopili še v orientaciji na smučeh. Pripadnica Slovenske vojske Mojca Flerin je osvojila 15. mesto, pripadnika Slovenske vojske David Rihtarič in Sebastijan Šilar pa 25. oziroma 26. mesto.