E: glavna.pisarna.gssv(at)mors.si

Sporočilo

28.08.2017

Ponomarenko-Janićeva na svetovnem prvenstvu osvojila 2 medalji

Pretekli vikend je v Račicah potekalo svetovno prvenstvo v kajaku na mirnih vodah. Za pripadnico Športne enote Špelo Ponomarenko-Janić je bilo najuspešnejše do sedaj, saj je osvojila kar 2 medalji, obe bronastega leska. Prvo medaljo si je priveslala v disciplini 500 m v dvojcu skupaj z reprezentančno kolegico Anjo Osterman. To je izreden uspeh, saj sta letos prvič skupaj sedli v kajak in že po nekaj treningih osvojile medaljo na evropskem prvenstvu. Če je bilo to takrat malce presenetljivo, sta Špela in Anja z bronasto medaljo na SP dokazali da bosta tudi v prihodnosti krojili svetovni vrh v dvojcu.

Zadnji dan prvenstva je Špela nastopila v svoji paradni disciplini v sprintu na 200 m in se zanesljivo uvrstila v finale A. Prvi dve medalji sta bili praktične že oddani za Novozelandko Carringtonovo  in Dansko predstavnico Joergensnovo, za tretjo mesto pa so se borile tri kandidatke. Na cilj so vse tri kajakašice priveslale v isti liniji in najprej je Ponomarenkova pristala na petem mestu. Kasnejši podroben pregled fotofiniša pa je Špelo potisnil naprej na tretje mesto, katerega si je delila s srbsko kajakašico Milico Starović. Za zmagovalko sta zaostali zgolj 1,13 sek, tako da tudi zlata medalja ni bila tako daleč. Za Ponomarenko-Janičevo se končuje najuspešnejša sezona doslej, saj je na EP in SP skupaj osvojila kar 4 medalje.

Fotografija: arhiv ŠPE