E: glavna.pisarna.gssv(at)mors.si

Sporočilo

15.09.2009

Peter Kauzer svetovni prvak v kajaku in kanuju na divjih vodah

V Španiji se je končalo svetovno prvenstvo v kajaku in kanuju na divjih vodah. Mestece Seu d'Urgell bo za vedno ostalo v spominu Petra Kauzerja, pripadnika Športne enote Slovenske vojske, ki je osvojil naslov svetovnega prvaka. Najboljši slovenski kajakaš zadnjih let je že pred prvenstvom napovedal, da ga zanima le medalja. In to mu je tokrat tudi uspelo. 26-letni Hrastničan je po polfinalu zasedel 2. mesto, z odlično finalno vožnjo, s katero je za več kot dve sekundi ugnal vse svoje tekmece, pa je skozi celotno progo kontroliral čoln in niti enkrat ni bil v položaju, da bi bil dober rezultat pod vprašajem.

Poleg Kauzerja sta se izkazala še dva predstavnika Športne enote Slovenske vojske. Kajakaš Jure Meglič in kanuist Dejan Stevanovič sta zasedla 14. mesto.