Sporočilo

21.12.2012

Izbor športnikov 2012

V četrtek, 20. decembra, je v ljubljanskem Cankarjevem domu potekala že 22. prireditev »Športnik leta 2012«, na kateri so člani Društva športnih novinarjev Slovenije razglasili najboljše športnike, športnice in ekipe za leto 2012.

Pri dekletih je bila prvič v bogati športni karieri za najboljšo izbrana judoistka Urška Žolnir. Pripadnica Športne enote Slovenske vojske je na letošnjih olimpijskih igrah osvojila zlato medaljo. Za Žolnirjevo sta se na drugo in tretje mesto po številu glasov uvrstili alpska smučarka Tina Maze in športna plezalka Mina Markovič. Kljub olimpijskemu letu je bil med moškimi za najboljšega športnika izbran hokejist Anže Kopitar, ki je minilo leto z ameriško ekipo Los Angeles Kings osvojil Stanleyev pokal. Drugo in tretje mesto sta po izboru novinarjev osvojila pripadnika Športne enote Slovenske vojske Primož Kozmus in Rajmond Debevec. Atlet Kozmus je na olimpijskih igrah v Londonu osvojil srebrno, strelec Debevec pa bronasto odličje.