E: glavna.pisarna.gssv(at)mors.si

Sporočilo

26.07.2010

Ireni Avbelj še ena zlata medalja

Konec preteklega tedna je Irena Avbelj osvojila naslov svetovne vojaške prvakinje v figurativnih skokih, po končanem tekmovanju v skokih na cilj, v katerih je osvojila 6. mesto, pa je osvojila naslov svetovne vojaške prvakinje še v kombinaciji figurativnih skokov in skokov na cilj. ''Če sem povsem iskrena, sem bila po koncu tekmovanja prepričana, da je kombinacijsko zmago tokrat odnesla Belorusinja, ko pa so me na slavnostni podelitvi medalj poklicali kot zmagovalko, sem bila prijetno presenečena in seveda nadvse zadovoljna, da smo se pri računanju ušteli. Sicer pa moji skoki v Švici niso bili briljantni, toda grešile so tudi tekmice, tako da se veselim novih vrhunskih uvrstitev. Uspehe gre tokrat delno pripisati tudi imenitni organizaciji in izvrstnim pilotom, ki so nas na svojstven način dodatno motivirali,'' je za Sportal povedala Irena Avbelj.

Slovenska vojaška padalska reprezentanca se je tako s prvenstva, ki je potekalo v Švici, v domovino vrnila s tremi medaljami. Bron je namreč že konec prejšnjega tedna v figurativnih skokih osvojil Gorazd Lah.