E: glavna.pisarna.gssv(at)mors.si

Sporočilo

15.09.2009

Grega Bole svetovni vojaški prvak v kolesarstvu

V irskem Clonmelu je med 9. in 14. septembrom potekalo 22. svetovno vojaško prvenstvo v kolesarstvu. Na prvenstvu je pod vodstvom brigadirja Milana Obreze nastopila tudi reprezentanca Slovenske vojske – pripadniki Športne enote, ene izmed 13 organizacijskih enot Poveljstva za doktrino, razvoj, izobraževanje in usposabljanje.
Grega Bole je v posamični vožnji na čas premagal vse tekmece in osvojil naslov svetovnega prvaka. Drugi slovenski predstavnik Kristijan Koren je osvojil 4. mesto.

Zadnji dan prvenstva je bila na sporedu še 142 kilometrov dolga cestna dirka, na kateri so imeli člani reprezentance potek dirke ves čas pod kontrolo. V zadnjem izmed 9 krogov je glavnini pobegnil Grega Bole, ki je imel že 20 sekund prednosti pred glavnino, na čelu katere so bili člani nemške reprezentance. Bole je bil tri kilometre do cilja »ujet«. Sledil je šprint glavnine, v katerem je bil slovenski adut Marko Kump. Žal se je 300 metrov pred ciljem pripetil padec v glavnini, v katerega je bil vpleten tudi Kump. Reprezentanti so tako ostali brez vidnejše uvrstitve na cestni dirki.