E: glavna.pisarna.gssv(at)mors.si

Sporočilo

12.09.2018

Debevec do zlata na svetovnem prvenstvu

Pripadnik Športne enote Rajmond Debevec je v mestu Čangvonu v Južni Koreji ponovno zablestel v polnem sijaju. Na svetovnem prvenstvu v ne olimpijski disciplini velikega kalibra leže na 300 m je s 592 krogi osvojil zlato medaljo in premagal vso svetovno elito. Debevec je blestel že v kvalifikacijah, kjer je zadel še 2 kroga več (594), tako da o njegovi odlični formi ni bilo dvoma. V finalu so bile zahtevne vetrovne razmere, vendar je le-te Rajmond izkoristil sebi v prid. Še najslabše je streljal v prvi seriji, potem pa je do konca tekme stopnjeval dosežke in zmagal pred Poljakom Romanczykom, ki je ustrelil isto število krogov, vendar je imel v zadnji seriji krog slabši rezultat. »Vem, da nisem več rosno mlad in moja strelska forma počasi pada. Dokler bom imel veselje in strast do streljanja in bom z mojimi izkušnjami osvajal medalje še ne mislim zaključiti kariere« je povedal prekaljeni strelski maček. Sicer je bila to njegova druga zlata medalja v tej disciplini, prvo je osvojil daljnega leta 2002 v Lahtiju na Finskem.

Fotografiji: arhiv ŠPE, osebni arhiv Pogačnik