E: glavna.pisarna.gssv(at)mors.si

Sporočilo

24.09.2018

Bertoncelj srebrn na tekmi svetovnega pokala, Sluga evropski prvak

Pretekli vikend je v Madžarskem Szombathelyju potekala predzadnja letošnja tekma svetovnega pokala v športni gimnastiki pred oktobrskim Svetovnim prvenstvom. Pripadnik Športne enote Sašo Bertoncelj je tudi tokrat nastopil odlično in v finalu konja z ročaji prejel oceno 14.500 točke in zaostal le za Ukrajincem Varnjajevem, ki je prejel 14.650 točke, Sašo v zadnjem mesecu stopnjuje formo, kar je nakazal že s srebrno medaljo na preteklem Evropskem prvenstvu v Glasgowu. Tako bo zagotovo v borbi za eno od medalj na prihajajočim svetovnim prvenstvom v Dohi, kar bo odvisno od prikazane vaje na samem prvenstvu. S trenerjem Piletičem iz tekme v tekme dodajata kakšen težji element in s tem zvišujeta izhodiščno oceno vaje. Tako je bilo tudi na Madžarskem, kar se jima je obrestovalo seveda ob dobro izvedenem finalnem nastopu. Tako bosta v zadnji tekmi pred SP v Parizu, z dodatnim elementom še povečala izhodiščno oceno vaje. Le-ta pa bo ob pravilni izvedbi odličen temelj za novo vrhunsko uvrstitev pripadnika SV na Svetovnem prvenstvu v Katarju.

V preteklem vikendu se je v Kobaridu končalo tudi Evropsko prvenstvo v natančnem pristajanju z jadralnimi padali, ki je bilo za Slovenijo zelo uspešno. Pripadnik Športne enote Matjaž Sluga je namreč skakal odlično in ubranil naslov iz preteklega leta. Skupaj s Jakom Gorencem in Matjažem Feraričem, ki sta zasedla drugo in tretje mesto v posamični konkurenci so postali tudi ekipni evropski prvaki. Disciplina natančno pristajanje z jadralnimi padali je sorodna skokom na cilj v klasičnem padalstvu. Največja razlika je seveda v padalih in startu skoka, »ničla« pa je najboljši dosežek v obeh disciplinah.

Fotografije:  arhiv ŠPE